shadow

ایران در سال ۹۶ بیش از ۱۸ هزار بار لرزید + فخرالدینی: قطعا در آسیا صعود می‌کنیم – خانه توسعه و تعالی اقتصاد

خبرگزاری ایسنا: شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۶ بیش از ۱۸ هزار زمین‌لرزه را ثبت کردند که نسبت به سال گذشته افزایش بیش از ۶۰ درصدی نسبت به متوسط سالیانه داشته است که استان‌های کرمانشاه و کرمان بیشترین سهم را در این افزایش داشته‌اند
خبرگزاری ایسنا: شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری وابسته به مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۶ بیش از ۱۸ هزار زمین‌لرزه را ثبت کردند که نسبت به سال گذشته افزایش بیش از ۶۰ درصدی نسبت به متوسط سالیانه داشته است که استان‌های کرمانشاه و کرمان بیشترین سهم را در این افزایش داشته‌اند.

 این زمین‌لرزه‌ها در نواحی مختلف ایران و نواحی مرزی رخ‌داده و توسط شبکه‌های لرزه‌نگاری ثبت و تعیین محل شده‌اند. علاوه بر افزایش رخداد زمین‌لرزه‌های متوسط و بزرگ که پس‌لرزه‌های فراوانی به همراه داشتند، افزایش ایستگاه‌های لرزه‌نگاری در سال‌های اخیر نیز باعث ثبت زمین‌لرزه‌های کوچک‌تر و به تبع آن افزایش آمار زمین‌لرزه‌های ثبت‌شده، بوده است.

در سال ۱۳۹۶ تعداد ۳۲۳ زمین‌لرزه با بزرگای بیش از ۴.۰ در داخل کشور توسط مرکز لرزه‌نگاری کشوری به ثبت رسیده است که بزرگ‌ترین آن‌ها تاریخ ۲۱/‏۰۸/‏۹۶‬ با بزرگی ۷.۳ حوالی ازگله – سرپل ذهاب واقع در استان کرمانشاه رخ داده و باعث خسارت‌های جانی و مالی در کرمانشاه شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، از لحاظ آماری، ۱۰۰ زمین‌لرزه دارای بزرگای کوچک‌تر از یک، تعداد ۶ هزار و ۹۷۳ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۱ و ۲، تعداد ۸ هزار و ۸۷۶ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۲ و ۳، تعداد ۲ هزار و ۸۹ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۳و۴ و تعداد ۲۸۶ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۴ و ۵، تعداد ۳۲ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۵ و ۶، تعداد ۴ زمین‌لرزه دارای بزرگای بین ۶ و ۷ و یک زمین‌لرزه نیز با بزرگای ۷.۳ بوده است.

——————-

ورزش سه: میلاد فخرالدینی مدافع راست تیم فوتبال ذوب آهن در خصوص پیروزی 3 بر صفر برابر شاگردان علی کریمی گفت: بازی خیلی سختی بود؛ خدا را شکر می کنم تواسنتیم ببریم و سه امتیاز را بگیریم چون پراهمیت بود
فخرالدینی در خصوص اینکه پیش تر گفته می شد، قلعه نویی بازیکنان سابق خود را به ذوب آهن اضافه کرده و آنها نمی توانند نمایش خوبی در این تیم داشته باشند، عنوان کرد: بحث بازیکنای قبلی جالب نیست من از مس کرمان سال 86 شاگرد امیرخان بودم بعد هم تراکتروسازی و بعد هم استقلال. البته من سال قبل در نفت هم عملکرد خوبی داشتم ولی چون حواشی زیاد بود کمتر بعد فنی به چشم آمد؛ علیرغم اینکه قهرمان جام حذفی هم شدیم.

مدافع سابق آبی پوشان پایتخت در خصوص کورس این تیم با استقلال برای کسب نائب قهرمانی مسابقات افزود: مطمئنا نائب قهرمانی خیلی بهتر است و تمام تلاشمان را می کنیم که بتوانیم نائب قهرمانی برسیم و هواداران را خوشحال کنیم.

مدافع تیم ذوب آهن با توجه به اینکه با یک تساوی هم ذوب آهن می تواند صعود کند، در مورد شانس بالا رفتن نماینده ایران گفت: مطمئنا در ازبکستان صعود می کنیم.

وی در خصوص صحبت های مبهم امیرقلعه نویی در بازی روز گذشته در مورد ادامه همکاری به ذوب آهن و شرایط خود نیز بیان کرد: من قراردادم آخر فصل تمام می شود ولی تمام تمرکزم را گذاشته ام روی مسابقات لیگ و صعود به مرحله حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا.

ورزش سه: میلاد فخرالدینی مدافع راست تیم فوتبال ذوب آهن در خصوص پیروزی 3 بر صفر برابر شاگردان علی کریمی گفت: بازی خیلی سختی بود؛ خدا را شکر می کنم تواسنتیم ببریم و سه امتیاز را بگیریم چون پراهمیت بود. مطمئنا تیم سپیدرود تیم خیلی خوبی است و فکر می کنم اگر آقای کریمی زودتر به این تیم اضافه می شد، اصلا سپیدرود در این شرایط قرار نمی گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *